послідовність роботи над розвитком дрібної моторики в домашніх умовах.

 
 

послідовність роботи над розвитком дрібної моторики в домашніх умовах.
Послідовність роботи над розвитком дрібної моторики в домашніх умовах.

                                          (батькам на замітку)

 

«Добре тому, у кого з розвитком дітей все гаразд» - скажете Ви. Це правда, немає нічого важчого, ніж проблеми дітей. Але всьому, чи майже всьому можна зарадити. І саме Вам, батькам, належить бути найтерплячими, найдосвідченішими. А ми, педагоги, спробуємо допомогти.

 

Для чого розвивати дрібну моторику?: 

Щоб зробити дитину менш залежною, самостійнішою в побуті, адже Ви не завжди будете поруч, Ви захочете, щоб дитина пішла до школи, до інклюзивного класу. Їй потрібно буде все робити самій, або більшість, адже її однолітки можуть, а вона ні. Що буде відбуватись навколо дитини: всі стануть жаліти, оберігати, всіляко допомагати, і… одного разу дитина залишиться сама! 

 

З чого все почати?! 

Головне, виявіть для себе (не для лікаря чи педагога) – чи вміє дитина захвачувати предмети, скидати їх зі столу, розкидати їх, тягти за мотузку до себе, хапати, ловити  (об'ємні  і площинні) предмети та іграшки, тримати та давати Вам у руку.  Не дуже?! То вчіть, поки ці рухи не стануть активними. Схвалюйте за будь який самостійний прояв, це допоможе закріпити в руховій пам’яті як треба робити. 

       Наступним етапом є навчання дитини самостійно їсти: брати хліб, нести до рота (правда, це схоже на попередні завдання?!, нехай робить сама, їжа – природній рефлекс); діяти ложкою (пасивно, активно, спочатку на муляжах, потім  під час їжі): занурювати у ємкість з предметами, перемішувати, намагатись зачерпнути та утримати предмет у ложці, тягти до рота; вчити пити через соломинку та утримувати чашку. І все – сама! 

       Дитина росте, її слід вправляти у побуті, обов'язково. Вправи в практичному житті - “справжня гімнастика…скатати килим, помити підлогу, поставити, прибрати- це вправи, при яких чи все тіло, чи окремі рухи вдосконалюються. Дитина отримує задоволення від такої роботи” (М.Монтессорі)

А Вам дитина допомагає, чи Ви все сама! Я розумію, Ви втомлені, але яка у Вас мета: одразу, у 6 років писати?! Це надто складно і довжина шляху залежить від Вас. Рука -  «хапальний орган інтелекту». Рухові навички не тільки допомагають розвитку психіки, а, й допомагають судити про рівень її розвитку: якщо дитина здатна виконувати лише грубу роботу, розвиток її психіки теж обмежений. Ось чому заняття повсякденною діяльністю допомагає розвитку психічних процесів..

 

       Якщо все перераховане раніше присутнє в розвитку дитини, настав час для маніпулятивних ігор. Це період, коли дитина здатна грати, діяти з настільно – друкованими іграми (першою ланкою майбутнього навчання). Грати – це значить брати, перекладати, пояснювати, показувати своїм пальцем і самому.!!! Грати разом із однолітком, який не може чекати! Якщо ці дії присутні, буде співпраця з учителем, активна   участь на уроці, і, як наслідок, здобуття знань.

До цього слід підійти поетапно:

1.    Розвиток моторики ведучої руки: перекладання, сортування, ігри з прищіпками, мотузками, тощо.

2.    Розвиток співдружньої діяльності обох рук: ті самі вправи та пальчикові ігри, дія з ножицями.

саме на етапі розвитку моторики ведучої руки можна і потрібно давати у руки олівець і починати вчити зображувати. Саме цей період можна назвати підготовкою руки до письма. (Та, про це зупинюсь наступного разу.)

Ігри однотипні, лише при першому етапі ви допомагаєте своєю рукою, при другому – ви вчите самому утримувати гру чи предмет з яким діє дитина. Майте терпіння!!!

 Пам'ятайте: “…від руху до мислення, а не навпаки..” Плетіння, дрібна мозаїка, вирізання з паперу, вишивання та пальчикова гімнастика  допоможуть у цьому.

 Чекаю ваших запитань. У Вас все вийде, Ви зможете! Бажаю успіхів!
Обновлен 21 окт 2013. Создан 07 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником