навчальний посібник та додаткова література

 

навчальний посібник та додаткова література
"Навчання та виховання дітей з церебральним паралічем в умовах спеціального дошкільного навчального закладу"  Навчально - методичний посібник за редакцією О.Романенко

Даний посібник схвалено до використання в дошкільних навчальних закладах для дітей з вадами опорно - рухового апарату комісією із спеціальної педагогіки Науково - методичної ради з  питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (протокол №2, від 10.04.2012р).

Авторський колектив НВК "Мрія" - фахівці своєї справи, які упродовж 15років створювали і продовжують працювати над системою роботи з дітьми, що мають вади опорно - рухового апарату, підбираючи  ефективні прийоми роботи. Завдячуючи налагодженій роботі щодо супроводу дітей в умовах освітнього закладу , педагоги - дефектологи, логопеди, реабілітологи та вихователі досягають у роботі з дітьми позитивної динаміки розвитку дошкільнят. Особливо неоціненним є опис роботи з дітьми, які мають надскладні вади ДЦП та самостійно не пересуваються. Саме всі ці прийоми і описані у різних розділах посібника:

1. Організвція навчання та виховання дітей (Кабанова І., директор)

2. Фізичне виховання (Спіженко Г., дефектолог, фізінструктор)

3. Розвиток мовлення (Новоселецька Н., Стах О., логопеди)

4. Розвиток дрібної моторики та підготовка руки до письма (Чорна І., дефектолог)

5. Формування математичних уявлень (Бабіч В., Чорна І., дефектологи)

6. Сенсорне виховання (Пята М., дефектолог)

7. Музичне виховання (Жилінська Л., музичний керівник)

8. Образотворча діяльність (Чорна І., дефектолог)

9.Ігрова діяльність (Бабіч В., дефектолог)

10. Трудове виховання (Ковальова Л., вихователь)

11. Соціально - побутова адаптація (Бабіч В., дефектолог)

12. Формування прогностичної діяльності (Романенко О., доктор психологічних наук).

Опис прийомів роботи, форм організації дітей буде корисним і при роботі з дітьми, що мають проблеми з розвитком просторових уявлень, мовлення та ЗПР.

 

"Малюємо залюбки 1" та "Малюємо залюбки 2" зошити з підготовки руки до письма дошкільнят. Ірина Чорна

"Пишемо залюбки 1" та "Пишемо залюбки 2" зошити з розвитку графічних навичок дітей . Ірина Чорна

У статтях "Розвиток графічних навичок дітей з особливими потребами" , "Навчання малюванню дітей" та у методичному посібнику викладено методику роботи з розвитку дрібної моторики та підготовки руки до письма. Дані зошити допоможуть у вирішенні цих питань. Зошити містять вправи на розвиток моторики, оптичні доріжки та завдання, викледані у певній послідовності.  Зошити "Малюємо залюбки" доцільно використовувати, починаючи з молодшого віку. Зошити "Пишемо залюбки" для дітей, що готуються до школи чи в добукварний період шкільного навчання як уроки корекції. Доцільно відмітити, що всі 4 зошита моджна використовувати з дітьми дошкільного віку, що мають проблеми простору, мовлення, а також зі здоровими дошкільнятами. Формат зошитів А-4.

 

"На замітку педагогу" та "На замітку педагогу 2" динамічні фізпаузи для занять та уроків

Підбірка фізпауз І.Чорна, Г.Спіженко, віршики О.Шенчуковська

Ще В.Сухомлинський писав, що поганий стан здоровя є головною причиною відставання у розвитку. Малорухлива поза або поза без руху більше стомлює дитину, ніж рух. При довгому сидінні порушується кровообіг, недостатньо кисню потрапляє до організму. Фізичне навантаження заряджає енергією нервові центри і тим самим підвищує розумову працездатністью (І.Сєченов)

Ми пропонуємо готові комплекси, які можа використовувати упродовж заняття чи уроку. Комплекси містять фізпаузи, моторну гімнастику, логоритмічні завдання, тощо. Вправи можна проводити з різних вихідних полжень: сидячи, стоячи, в русі.

Дані комплекси можна використовувати і як окремі вправи і в іншому поєднанні з усіма дошкільнятами та молодшими школярами.

 

 

з питань придбання звертайтесь за телефоном 0976750963Создан 14 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником